Odnawianie / przerabianie

W zeszłym tygodniu zrobiłem mały stolik do kawy ze starej skrzyni magazynowej.

 

Na całość prac składało się : znalezienie skrzyni na allegro (żona), mycie i szlifowanie, malowanie matowym lakierem do podłogi, ponowne szlifowanie by dodatkowo zmatowić powierzchnie i przykręcenie kółek do mebli. Łącznie 4 godziny pracy.

Uważałem by szlifowanie i lakierowanie nie zniszczyło pierwotnego prymitywnego i nieokrzesanego  charakteru przedmiotu. Udało się  – wyszedł bardzo ciekawie i miałem dużo radości i flow przy jego tworzeniu.

IMG_3564

Po co kupować jeśli można przerabiać. Takie przerabianie przedmiotów i ponowne użycie daje niezłe pole do popisu dla własnej kreatywności.  Zdałem sobie sprawę z tego, że do tej pory niewiele przerabiałem. Oprócz stolika mamy jeszcze w domu i ogrodzie doniczki w starych garnkach i naczyniach gospodarczych, beczkę na deszczówkę z oczyszczonej do gołej blach beczki po oleju silnikowym.

W przyszłości gdy będę się zastanawiał nad jakimś nowym zakupem najpierw pomyślę czy nie mogę zrobić tego samodzielnie, najlepiej wykorzystując jakieś gotowe stare produkty.

Reklamy

Autor: walden1975

Pracuję od dawna w IT, to dość specyficzna praca, która pozwala odlecieć daleko w cyfrowy, sztuczny świat, od kilku lat wracam do podstaw i rzeczywistowistości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s