Szafki

Kończę składać ostatnie szafki w do spiżarni.

Były one odkładaną od 2 lat częścią projektu „Spiżarnia”.

IMG_3546

Spiżarnie zaprojektowałem w oparciu o kilka standardowych kuchennych elementów IKEA wraz z nieznacznym hakowaniem przestrzeni na ekspres do kawy. Niestety okazało się, że przy obliczeniach nie wziąłem pod uwagę faktu, że sufit nie jest płaski i ma jeszcze górne belki konstrukcyjne. Efekt był taki że pięć najmniejszych szafek z najwyższej linii się nie zmieściło o 7cm.

Szafki czekały 2 lata w piwnicy aż w końcu się wezmę za ich skracanie. Proces składa się ze skrócenia o 7cm dwóch ścianek bocznych i frontu, ponownym wywierceniu 10 otworów na wkręty i śruby, 8 otworów na kołki oraz 35mm szerokiego otworu (otwornicą) na osadzenie zawiasu we froncie. Pierwsza szafka prototypowa powstawała przez 3h w ostatnią sobotę, na spokojnie, bez pośpiechu by nie popełnić głupiego błędu, druga już tylko 1.5h , następne powstawały w 1h w kolejne wieczory. Dzięki rozłożeniu pracy na kolejne dni nie nudziłem się tymi dość monotonnymi czynnościami i nie miałem kłopotu z zachowaniem precyzji przy kolejnych szafkach. Taka godzina konkretnej pracy,  której widać efekt bardzo dobrze na mnie działa na zakończenie dni spędzonych przy komputerze.

IMG_3552

Praca jest optymalna dla moich obecnych umiejętności stolarskich – jest to trochę trudniejsze niż zwykłe skręcanie IKEA ale wciąż łatwiejsze niż samodzielne tworzenie mebli. Praca w płycie wiórowej jest lżejsza niż przy litym drewnie ale tak naprawdę wolałbym prawdziwe drewno.

Dziś w planie ostatnia szafka, jutro kończę montaż i poziomowanie.

Muszę sobie znaleźć projekt na kolejne tygodnie.

Polecana lektura:

Ikea hacker

Zen i sztuka obsługi motocykla.

Reklamy

Autor: walden1975

Pracuję od dawna w IT, to dość specyficzna praca, która pozwala odlecieć daleko w cyfrowy, sztuczny świat, od kilku lat wracam do podstaw i rzeczywistowistości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s