Pierwszy wpis

Start. Pierwszy wpis. To na razie biała kartka piszę ręcznie. Od zawsze sprawy wymagające skupienia pisałem na kartce. Pomimo że piszę bardzo szybko na klawiaturze, papier bardziej mi odpowiada.

 

Pierwszy wpis – chcę by blog był zapisem moich przemyśleń składających się na moje obecne życie, wybory, to co robię. Od paru lat staram się osiągnąć, nie wiem jak to nazwać szczęście, zadowolenie, spokój poprzez powrót do źródeł, natury, tradycji. Nie zawsze tak było – moje życie zaraz po studiach, szybka kariera, praca w stolicy, cały mój świat był w internecie, komputerze: praca, rozrywka, znajomi. Nie byłem z tym w pełni szczęśliwy, ciągle mi czegoś brakowało. Od zawsze dobrze czułem się w górach, wśród przyrody.

 

Współczesna technika umożliwiła mi przeniesienie się w góry bez rezygnacji z dotychczasowego źródła utrzymania. W górach odzyskałem spokój.

 

Pierwszy wpis. Nie jest dobry, chaos. Odzwyczaiłem się od pisania takich tekstów. Jeśli już piszę to jest to opis produktu, umowa, krótki email. Mam nadzieję, że z czasem będzie lepiej, nieużywane obszary mózgu się roztrenują i pisanie będzie mi przychodziło łatwiej.

Zbytni perfekcjonim powoduje, że ludzie porzucają to co chcieli zrobić, ponieważ efekty ich pracy rozjeżdżają się z ich oczekiwaniami. Przez to z producentów zmieniają się w biernych konsumentów treści, którzy potrafią jedynie forwardować i klikać ‘lubię to’.

 

Uważam, że mam kilka ciekawych rzeczy do przekazania. Następny wpis będzie bardziej konstruktywny.

 

Reklamy

Autor: walden1975

Pracuję od dawna w IT, to dość specyficzna praca, która pozwala odlecieć daleko w cyfrowy, sztuczny świat, od kilku lat wracam do podstaw i rzeczywistowistości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s